ایجاد متن

زمانی که برای خودتان وبسایتی راه اندازی می کنید یکی از متداول­ ترین مواردی که به آن نیاز پیدا خواهید کرد صفحه متن است. فرقی نمی کند وب سایت شما فروشگاهی است، شخصی است یا شرکتی، در هر حال حتما با صفحه متن سر و کار خواهید داشت. منظور از صفحه متن همان صفحه ­ای است که  شما در آن به تولید محتوا و بلاگ نویسی می پردازید. در صفحه متن می توانید متون مختلفی را که احتمالا در بردارنده تصاویر، ویدیو، لینک ارجاع و سایر فایل های دانلودی است، به اشتراک بگذارید. شما در بخش های مختلف سایت از جمله درباره ما، معرفی شرکت، مطالب آموزشی یا اصطلاحا بلاگ، به صفحه متن نیاز خواهید داشت. همین صفحه ای که در حال خواندن آن هستید یک صفحه متن محسوب می شود. حالا که با کاربرد و اهمیت صفحه متن آشنا شدید، در ادامه با هم روش ایجاد یک صفحه متن را مرور خواهیم کرد که به سادگی استفاد از نرم افزار آفیس است.


برای ایجاد صفحه متنی، مراحل زیر را دنبال کنید:


۱-  از منوی بخش مدیریت وب‌سایت روی «صفحه‌ها» کلیک کنید.

۲-  گزینه «ایجاد متن» را انتخاب کنید.

                 


۳- در فیلد اول عنوان صفحه را بنویسید.

۴ - تنظیمات و سئو صفحه خود را می‌توانید از گزینه‌های موجود در زیر فیلد عنوان شخصی‌سازی کنید. در بخش سئو می توانید توضیح و کلمه کلیدی مورد نظرتان را وارد کنید. در بخش تنظیمات نیز می توانید تاریخ و زمان انتشار پست خود را تعیین کنید (به طور مثال، اگر امروز 10 عنوان مقاله را وارد وبسایت کنید، می توانید در بخش تنظیمات تعیین کنید که این 10 محتوا طی 10 هفته آتی با ترتیبی که مشخص می کنید انتشار یابند).

       


               


۵- محل ایجاد صفحه را از فهرست کشویی موجود انتخاب کنید (اگر گزینه‌ای انتخاب نکنید، صفحه‌ ایجاد شده،‌ جزء صفحات اصلی قرار می‌گیرد).

                               


۶- متن خود را در قسمت «محتوای صفحه» بنویسید و با استفاده از نوار ابزارها ویرایش کنید.

۷- برای گذاشتن لینک، آپلود فایل، عکس و ویدیو در متن از نوار ابزارهای ویرایشگر استفاده کنید. برای ارجاع به لینک داخلی یا خارجی، کافی است کلمه یا کلمات مورد نظر را انتخاب کنید و با کلیک روی دکمه پیوست در گوشه سمت راست، لینک مورد نظر را در پنجره باز شده وارد کنید. ۸- روی مربع خاکستری «درج تصویر» کلیک و از سیستم خود، تصویر شاخصی برای صفحه بارگذاری کنید (نمایش این تصویر بستگی به تنظیمات قالب وب‌سایت دارد).

                               


۹- کلمه‌های فارسی یا انگلیسی مرتبطی با موضوع صفحه در جایگاه «آدرس صفحه» بنویسید (نوشتن کلمه‌ها به انگلیسی باعث کسب امتیاز بیش‌تر صفحه در موتورهای جستجو می‌شود. این کلمه هنگام نمایش صفحه، در ادامه آدرس وب‌سایت نمایش داده می‌شود. علاوه براین، حتما برای شما هم پیش آمده لینک صفحه ای را برایتان ارسال کنند که لینک طولانی و شامل تعداد زیادی نماد مثل %#& باشد که به دلیل فارسی بودن آدرس صفحه است. در صورتی که آدرس صفحه به انگلیسی باشد این مساله پیش نخواهد آمد). آدرس صفحه که وارد می کنید با یک /  به دامنه وبسایت شما اضافه خواهد شد (به طور مثال:  آموزش – ایجاد – صفحه – متن /radisweb.ir). ۱۰- روی دکمه سبز رنگ «ذخیره» کلیک کنید. با کلیک روی این دکمه کار شما برای ایجاد صفحه متنی به پایان می رسد و مخاطبان شما می توانند صفحه ایجاد شده را در وبسایت مشاهده کنند.

                               


به همین سادگی یک محتوای متنی را منتشر کردید. 

همین حالا شروع کنید (7 روز تست رایگان)

وب‌سایت و فروشگاه خود را راه‌اندازی کنید.