ایجاد فرم دریافت اطلاعات

بعد از ایجاد وبسایت احتمالا با خودتان فکر می کنید که در طول مسیر کسب و کار آنلایتان لازم است اطلاعاتی از کاربران دریافت کنید. به مررو که پیش می روید کاربران شما زیادتر می شود، بنابراین، امکان رسیدگی به مطالب متنی پراکنده کاربران وبسایت برای شما دشوار خواهد شد. پس نیاز دارید که اطلاعات طبقه بندی شده را دقیقا آن طور که مطابق میلتان است از مخاطبان دریافت کنید. برای این کار نیاز به ایجاد یک فرم دریافت اطلاعات خواهید داشت.

در این نوع صفحه می‌توانید فرمی با مدل‌های متنوع بسازید و توضیح کوتاهی درباره فرم بنویسید. همچنین می‌توانید جایگاهی برای آپلود کردن فایل توسط پرکننده فرم قرار بدید. جالب تر اینکه می توانید فرم را به درگاه پرداخت آنلاین متصل کنید. صفحه فرم دریافت اطلاعات کاربردهای زیادی دارد. با ساخت صفحه فرم می‌توانید اطلاعات مختلفی از کاربران دریافت کنید، صفحه تماس با ما ایجاد کنید،‌ تست‌ها و آزمون‌های مختلفی برای کاربران ایجاد کنید، فرم انتقادات و پیشنهادات ارائه دهید، فرمی برای دریافت یا ارسال رزومه ایجاد کنید و از کاربران نظرسنجی کنید.

 از آنجایی که صفحه فرم دریافت اطلاعات قابلیت اتصال به درگاه بانکی را دارا است، می‌توان با استفاده از آن فرمی برای پرداخت آنلاین یا دارای این امکان ایجاد کرد.


برای ایجاد صفحه فرم دریافت اطلاعات، مراحل زیر را دنبال کنید:


۱- از منوی بخش مدیریت وب‌سایت بر روی صفحه‌ها کلیک کنید.
۲- گزینه «ایجاد فرم دریافت اطلاعات» را انتخاب کنید.


                 


۳- در فیلد اول عنوان صفحه را بنویسید.

۴- تنظیمات عمومی، تنظیمات اختصاصی و سئو صفحه خود را می‌توانید از گزینه‌های موجود در زیر فیلد عنوان شخصی‌سازی کنید.

       


۵- محل ایجاد صفحه را از فهرست کشویی موجود انتخاب کنید (اگر گزینه‌ای انتخاب نکنید، صفحه‌ ایجاد شده،‌ جزء صفحات اصلی قرار می‌گیرد.

                                       


۶- از قسمت «فیلدهای فرم» برای طراحی فرم دلخواه استفاده کنید.
۷- برای ایجاد فرم دلخواه، بر روی «افزودن فیلد» کلیک کنید.
۸- از بخش فیلدهای آماده،‌ موارد مورد نظر خود را برای قرارگیری در فرم انتخاب کنید.۹- برای ایجاد فرمی که موارد آن در فیلدهای آماده نیست، از قسمت «فیلدهای خام» استفاده کنید.


10- در قسمت فیلدهای خام،‌ موارد مختلفی وجود دارد:


متن تک خطیمتن تک خطی،‌ نمونه‌ای از فیلدهای فرم است که کاربر می‌تواند هر یک از موارد خواسته شده را در فیلدی یک خطی بنویسد. مثلا برای دریافت پست الکترونیک کاربران می‌توان از این فیلد استفاده کرد.
متن چند خطیاگر چنین فیلدی ایجاد کنید،‌ کاربر می‌تواند اطلاعات مورد نظر شما را به صورت توضیحی در چند خط بنویسد، مثلا در فرم تماس با ما برای دریافت پیام کاربران می‌توان از این فیلد استفاده کرد.
فهرست کشوییاین فیلد به شکلی است که کاربر برای انتخاب گزینه‌ای از آن، باید فیلد را به صورت کشویی باز کند و از بین مواردی که زیر هم برایش نمایش داده می‌شود، یک مورد را انتخاب کند. مثلا برای دریافت اطلاعات سنی کاربران می‌توان از این فیلد استفاده کرد.
چک باکساین فیلد نیز مانند فهرست کشویی دارای چند گزینه برای انتخاب است، با این تفاوت که تمام گزینه‌ها در فیلد نمایش داده می‌شود و کاربر ‌می‌تواند چندین گزینه را همزمان انتخاب کند.
چک لیستاین فیلد نیز مانند فهرست کشویی دارای چند گزینه برای انتخاب است، با این تفاوت که تمام گزینه‌ها در فیلد نمایش داده می‌شود و کاربر ‌می‌تواند چندین گزینه را همزمان انتخاب کند.
رادیو لیستاین فیلد نیز مانند فهرست کشویی دارای چند گزینه برای انتخاب است، با این تفاوت که تمام گزینه‌ها در فیلد نمایش داده می‌شود و کاربر ‌می‌تواند چندین گزینه را همزمان انتخاب کند.
پاراگراف توضیحیاین فیلد نیز مانند چک لیست است،‌ با این تفاوت که کاربر تنها می‌تواند یک گزینه را انتخاب کند.
رمز عبورزمانی که می‌خواهید امکان ایجاد رمز عبور را برای کاربر فرآهم کنید، می‌توانید این فیلد را ایجاد کنید.
خط جدا کنندهاگر می‌خواهید در بین فیلدهای فرم مورد نظرتان خط جدا کننده‌ای قرار دهید، باید این فیلد را بین دو فیلد مورد نظر خود ایجاد کنید. مثلا زمانی که می‌خواهید کاربری با نام کاربری خود در وب‌سایت شما عضو شود و رمز عبور خود را تعیین کند، باید از این فیلد استفاده کنید.
فایلبرای فرآهم کردن امکان بارگذاری فایل توسط کاربران وب‌سایت،‌ می‌توانید از این فیلد بهره بگیرید. مثلا زمانی که می‌خواهید رزومه کاربران را دریافت کنید، استفاده از این فیلد برای شما کاربرد دارد.11- برای ویرایش فیلد، آن را ایجاد کنید. سپس روی آیکون «مداد» در انتهای فیلد کلیک کنید.
12- در پنجره جدیدی که باز می‌شود، تغییرات مورد نظر خود را ویرایش ایجاد کنید.
13-  در پنجره ویرایش می‌توانید عنوان فیلد را مشخص کنید.
14-  اگر گزینه‌ی «نوشتن یا انتخاب این فیلد الزامی باشد؟» را انتخاب کنید، پر کردن آن فیلد برای کاربر الزامی می‌شود.15- متن توضیحات کلی درباره مجموعه تصاویر را در قسمت «توضیحات صفحه» بنویسید و با استفاده از نوار ابزارها ویرایش کنید.


16- روی مربع خاکستری «درج تصویر» کلیک و از سیستم خود، تصویر شاخصی برای صفحه بارگذاری کنید. (نمایش این تصویر بستگی به تنظیمات قالب وب‌سایت دارد). 

                            


17- برای متصل کردن فرم دریافت اطلاعات خود به درگاه پرداخت بانکی، از بخش «پرداخت آنلاین» استفاده کنید.


18- کلمه‌های فارسی یا انگلیسی مرتبطی با موضوع صفحه در جایگاه «آدرس صفحه» بنویسید (نوشتن کلمه‌ها به انگلیسی باعث کسب امتیاز بیش‌تر صفحه در موتورهای جستجو می‌شود. این کلمه هنگام نمایش صفحه، در ادامه آدرس وب‌سایت نمایش داده می‌شود).


19- روی دکمه سبز رنگ «ذخیره» کلیک کنید.


فرم دریافت اطلاعات وبسایت شما آماده شد و بر روی وبسایت قرار گرفت. 

همین حالا شروع کنید (7 روز تست رایگان)

وب‌سایت و فروشگاه خود را راه‌اندازی کنید.